Catering dietetyczny

-Nasze diety

pasja zamykana w pudełku

DIETA SMOOTH

(1000, 1200, 1500, 1800, 2000, 2200, 2500 KCAL)

Catering dietetyczny i nasza dieta pudełkowa to idealny wybór dla tych, którzy chcą prowadzić zdrowy tryb życia oparty o pełnowartościowe, różnorodne i zbilansowane posiłki. Tych, którzy cenią sobie odżywianie wpływające na witalność, dobre samopoczucie i sylwetkę. Posiłki przygotowujemy z najlepszej jakości składników. Mamy na uwadze przy komponowaniu menu, aby dostarczało zbilansowane mikro- i makroskładniki oraz witaminy. Dieta bazuje na świeżych sezonowych warzywach i owocach. Białka pochodzą z wysokiej jakości wyselekcjonowanych mięs, ryb, jaj, roślin strączkowych oraz nabiału.

Istotną składową dań są również kwasy tłuszczowe pochodzące z odpowiednio dobranych źródeł oraz produkty określane mianem Super Foods jak quinoa, siemię lniane, jarmuż, goji, nasiona konopi, młody jęczmień, spirulina i chia. Znamy naszych dostawców, wszystkie składniki poddajemy dogłębnej analizie i selekcji, nie stosujemy półproduktów, ulepszaczy i konserwantów. W naszym cateringu dietetycznym nie używamy cukru, słodzimy ksylitolem, miodem i korzystamy ze słodzików naturalnie występujących w owocach. Dieta pudełkowa z myślą o zwiększeniu walorów zdrowotnych naszych dań, stosujemy składniki zawierające dużą ilość antyoksydantów. W celu optymalizowania diety współpracujemy z zespołem doświadczonych dietetyków.

 

MAKROSKŁADNIKI: 20% B, 30% T, 50% W.

Dania wykonane są z uwzględnieniem preferencji żywieniowych oraz nietolerancji pokarmowych.

STANDARD | WEGE | WEGE+FISH | LACTO FREE | LESS GLUTEN

DIETA SPORT

(1500, 1800, 2000, 2200, 2500, 2800, 3000, 3500 KCAL)

To propozycja dla aktywnych osób, uprawiających sport wyczynowo lub rekreacyjnie. Dla tych, którzy poszukują odżywiania wpływającego na optymalizację wyników i regenerację organizmu, a ponadto chcą zaoszczędzić czas na gotowanie — z pomocą przychodzi catering dietetyczny. To idealny wybór dla chcących prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia oparty o pełnowartościowy różnorodny i zbilansowany sposób odżywiania wpływający na witalność, dobre samopoczucie i sylwetkę.

Posiłki przygotowujemy jedynie z najlepszej jakości składników, mając na uwadze skomponowanie menu dostarczającego zbilansowane mikro- i makroskładniki oraz witaminy. Nasza dieta pudełkowa w menu uwzględnia zwiększone zapotrzebowanie na mikro- i makroelementy, przeciwutleniacze i minerały niezbędne dla sportowców, białka pochodzące z mięsa, ryb, jaj, roślin strączkowych i nabiału, kiełków oraz odpowiednie tłuszcze i łatwo przyswajalne węglowodany. W menu oferujemy batony proteinowe i koktajle wspomagające wchłanianie składników odżywczych i energii.

Z uwagi na wymagania żywieniowe zestawy SPORT zawierają dania z wysoką zawartością węglowodanów dla energii i redukcji zmęczenia w trakcie zwiększonego wysiłku fizycznego oraz z wysoką zawartością białek idealną na po treningową porę.

MAKROSKŁADNIKI: 25% B, 30% T, 45% W.

Dania wykonane są z uwzględnieniem preferencji żywieniowych oraz nietolerancji pokarmowych.

STANDARD | WEGE | WEGE+FISH | LACTO FREE | LESS GLUTEN

DIETA KETO

(1500, 2000, 2500, 3000 KCAL)

Dieta KETO to propozycja dla chcących przejść na dietę ketogeniczną bazującą przede wszystkim na dobrych tłuszczach i białkach polegającą na ograniczonym spożyciu węglowodanów. Stosowanie diety ketogennej w celu redukcji masy ciała wynika z założenia, iż organizm nie czerpie energii z węglowodanów, lecz ze spożywanych własnych tłuszczów i białka. KETO to propozycja na szybkie pozbycie się zbędnych kilogramów. Spożycie węglowodanów na diecie ketogennej nie powinno przekraczać 30g dziennie. W diecie ketogennej znacząco obniżamy, a nawet eliminujemy produkty zawierające węglowodany. Dla osiągnięcia założeń dieta zawierać 3 posiłki i eliminuje następujące produkty: ryż, makarony, kasze, pieczywo, płatki zbożowe (owsiane, jaglane, gryczane, żytnie, kukurydziane i inne), owoce, słodycze.

Nasz catering dietetyczny wszystkie składniki przygotowujemy sami, nie stosujemy półproduktów, ulepszaczy i konserwantów, do słodzenia stosujemy jedynie erytrytol. Z myślą o zwiększeniu walorów zdrowotnych naszych dań, stosujemy składniki zawierające dużą ilość antyoksydantów. W celu optymalizowania diety pudełkowej KETO współpracujemy z zespołem doświadczonych dietetyków.

MAKROSKŁADNIKI: 15-20% B, 75-80% T, 5% W.

 

Zanim zdecydujesz się na zastosowanie diety ketogennej, najlepiej zasięgnąć opinii lekarza. Musisz sprawdzić, czy nie jesteś w gronie osób, którym stosowanie diety ketogennej jest niewskazane, do tego grona zaliczają się osoby z problemami z wątrobą, nerkami i trzustką oraz cierpiące na porfirię, kamicę dróg żółciowych, rodzinną hiperlipidemię, kwasicę organiczną, deficyt karnityniny i karboksylazy pirogronianoweji, zaburzenia B-oksydacji kwasów tłuszczowych i refluks żołądkowo-jelitowy. Nawet osoby zdrowe, przed rozpoczęciem stosowania diety ketogennej powinny wykonać podstawowe badania aby upewnić się, że taki sposób żywienia nie wpłynie negatywnie na stan zdrowia. Podczas stosowania diety ketogennej wskazane jest wykonywanie regularnych badań poziomu stężenia ciał ketonowych.

 

DIETA IO

(1500, 1800, 2000, 2200 KCAL)

To najlepsza opcja dla osób, które zmagają się z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej takimi jak cukrzyca i insulinooporność. Dieta IO dedykowana jest wszystkim, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, nie rezygnując przy tym z naprawdę pysznych, urozmaiconych posiłków. Nieprawidłowa glikemia często idzie w parze z nadwagą i otyłością, zespołem policystycznych jajników (PCOS), jak również niedoczynnością tarczycy i chorobą Hashimoto.

W jadłospisie naszego cateringu dietetycznego uwzględniamy produkty o niskim indeksie glikemicznym i wysokiej gęstości odżywczej. Dbamy o ich sezonowość, lokalność, a także smakowitość, nie zapominając o kluczowym aspekcie zdrowotnym. Ograniczamy ilość węglowodanów prostych i nasyconych kwasów tłuszczowych wraz z izomerami trans. Zwiększamy natomiast udział warzyw bogatych w błonnik pokarmowy i pełnych ziaren oraz składników działających antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie. Na podstawie doświadczeń i zaleceń Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego nasze menu zawiera 5 posiłków. Spożyte w regularnych odstępach dopasowanych do prowadzonego trybu życia zmniejszą chęć podjadania i ograniczą niekontrolowane skoki stężenia cukru we krwi — z naszą dietą pudełkową zaoszczędzisz czas.

MAKROSKŁADNIKI: 22% B, 33% T, 45% W.

 

 

STANDARD | WEGE+FISH

N

DIETA SMOOTH

Chcę prowadzić zdrowy tryb życia
i odżywiać się dostarczając organizmowi niezbędnych wartości każdego dnia.

N

DIETA SPORT

Prowadzę aktywny tryb życia, uprawiam sport i chcę jeść tak, aby odpowiednio suplementować organizm i wykorzystać efekty z ćwiczeń.

N

DIETA KETO

Chcę podjąć restrykcyjne kroki, zmienić nawyki żywieniowe, aby osiągnąć zamierzone rezultaty, postawić na lepszą sylwetkę i zdrowszy organizm.

 

Prawdziwe rezultaty

Nasz zespół dba o to,

aby Twoja dieta była smaczna,

jak również była bombą witaminową.