Dieta Sport Standard – catering dietetyczny

1500, 1800, 2000, 2200, 2500, 2800, 3000, 3500 kcal

Dieta pudełkowa Sport Standard to propozycja dla aktywnych osób, uprawiających sport wyczynowo lub rekreacyjnie. Dla tych, którzy poszukują odżywiania wpływającego na optymalizację wyników i regenerację organizmu.

To idealny wybór dla chcących prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia oparty o pełnowartościowy, różnorodny i zbilansowany sposób odżywiania wpływający na witalność, dobre samopoczucie i sylwetkę. W naszym cateringu dietetycznym posiłki przygotowujemy jedynie z najlepszej jakości składników, mając na uwadze skomponowanie menu dostarczającego zbilansowane mikro- i makroskładniki oraz witaminy.

Menu uwzględnia zwiększone zapotrzebowanie na mikro- i makroelementy, przeciwutleniacze i minerały niezbędne dla sportowców, białka pochodzące z mięsa, ryb, jaj, roślin strączkowych i nabiału, kiełków oraz odpowiednie tłuszcze i łatwo przyswajalne węglowodany. W menu oferujemy batony proteinowe i koktajle wspomagające wchłanianie składników odżywczych i energii. Z uwagi na wymagania żywieniowe zestawy SPORT zawierają dania z wysoką zawartością węglowodanów dla energii i redukcji zmęczenia w trakcie zwiększonego wysiłku fizycznego oraz z wysoką zawartością białek idealną na potreningową porę.

Dania w Smooth Catering dietetyczny wykonane są z uwzględnieniem preferencji żywieniowych oraz nietolerancji pokarmowych.

%

Tłuszcze

%

Białka

%

Węglowodany

DIETETYCZNA MATEMATYKA

Nasze diety opracowujemy z matematyczną precyzją – dba o to mgr Joanna Kurkiewicz – dietetyk kliniczna z dyplomem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jej specjalnością jest dietoterapia w chorobach takich jak: insulinooporność, cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca i wiele innych.

STANDARDY NAUKOWE

Opracowując menu, stosujemy się do wytycznych i zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa, Instytutu Żywności i Żywienia oraz Polskiego Towarzystwa Dietetycznego.

SPORT STANDARD

Dieta pudełkowa Sport Standard to zbilansowana, różnorodna i pełnowartościowa dieta odpowiednia dla każdej zdrowej osoby o zwiększonej aktywności fizycznej, której celem jest zachowanie świetnej kondycji organizmu oraz wsparcie go w realizacji celów sportowych.

ODŻYWCZOŚĆ SUPERFOODS

Doceniając gęstość odżywczą superżywności, dbamy o to by jak najczęściej trafiała ona do naszych pudełek – są to m.in. nasiona konopi oraz chia, siemię lniane, orzechy, spirulina, jagody goji, komosa ryżowa, jarmuż, kasza jaglana czy miód.

JAKOŚĆ I RÓŻNORODNOŚĆ

Produkty traktujemy ze szczególną starannością – uważnie dobieramy dla naszego cateringu dietetycznego dostawców, z którymi współpracujemy, zwracamy uwagę na certyfikaty, kupujemy jedynie surowe, proste składniki bez dodatków, konserwantów i polepszaczy smaku.

EKOLOGICZNE ROZWIĄZANIA

Jesteśmy cateringiem dietetycznym, który w swojej ofercie posiada opakowania kompostowalne z pulpy z trzciny cukrowej – pozostałości po produkcji cukru. Dzięki temu  przyczyniasz się do ratowania planety. W obliczu nadciągającej katastrofy klimatycznej – naszym zdaniem warto!

Na czym opieramy dietę Sport Standard?

 • sezonowe warzywa i owoce
 • pełnoziarniste produkty zbożowe
 • świeży nabiał, jaja zielononóżek i z wolnego wybiegu
 • orzechy, pestki, nasiona i wartościowe tłuszcze roślinne
 • najlepsze ryby i owoce morza, mięso, nasiona roślin strączkowych
 • odżywcze superfoods
 • słodycz czerpiemy z owoców, erytrytolu, ksylitolu lub naturalnego miodu
 • smak podkręcamy świeżymi ziołami, przyprawami i niewielkim dodatkiem soli wysokozmineralizowanej – himalajskiej lub kłodawskiej

Jakich produktów nie znajdziesz w naszych pudełkach?

 • cukru rafinowanego
 • produktów przetworzonych
 • przemysłowych olejów i tłuszczy
 • aromatów, barwników
 • emulgatorów, zagęstników
 • konserwantów, przeciwutleniaczy, stabilizatorów