Znaczenie eko pudełek

 

Czujemy się odpowiedzialni za naszą planetę, w związku z tym sami ponosimy koszty opakowań kompostowalnych. Dostarczamy w nich każdą z naszych diet pudełkowych, bez wyjątków i w jej cenie. W ten sposób obniżyliśmy zużycie plastiku o ok. 90% względem przeciętnego cateringu dietetycznego. Nie ma za co!

Surowcem do produkcji naszych eko pudełek jest wytłok z trzciny cukrowej – produkt uboczny powstający podczas wyrobu cukru. W ok. 94% wykonane są z pulpy trzcinowej i w ok. 6% z warstwy PLA – w pełni biodegradowalnego kwasu mlekowego. Posiadają liczne certyfikaty, jak OK compost, BRC Packaging, FSC.

 

 

Możesz je mrozić (nie marnujesz niezjedzonych posiłków!), możesz je podgrzewać do temp. 130°C. Nie martw się ich trwałością – są wodoszczelne i odporne na tłuszcz.

 

Ekologiczne aspekty diety pudełkowej

 

Decydując się na korzystanie z cateringu dietetycznego Smooth:
nie marnujesz jedzenia – nasze zakupy zaplanowane są bardzo precyzyjnie, a Ty w zasadzie możesz już zapomnieć o zapełnianiu swojej lodówki – więcej nie wyrzucisz spleśniałego sera, o którym wszyscy domownicy zapomnieli;
nie generujesz śmieci takich jak małe plastikowe opakowania na żywność (np. kubeczki na jogurty, pudełeczka na sery czy wędliny) czy jednorazowe torby na zakupy – dostawy produktów do naszej kuchni docierają w skrzyniach wielorazowego użytku, kartonach i przy użyciu dużo mniejszej ilości plastiku;
nie zużywasz wody i detergentów potrzebnych do zmywania naczyń i garnków;
nie generujesz dodatkowych zanieczyszczeń ze spalin – unikasz stania w korkach własnym autem podczas sobotnich wycieczek na zakupy, my również rozwozimy diety w godzinach niskiego ruchu.

 

Korzystając z diety pudełkowej cateringu dietetycznego Smooth możesz być spokojny – nie przyczyniasz się do zanieczyszczania Ziemi.

 

Dziękujemy za wspieranie naszej misji!