Catering dietetyczny keto.

Dieta ketogeniczna? Mnóstwo plusów, niewiele wad

Istnieje sporo rodzajów diet, które mają szansę przypaść nam do gustu. Jednak niewiele z nich jest tak korzystnych dla naszego zdrowia, jak dieta ketogeniczna. Brzmi banalnie? Niekoniecznie takie jest. Dietę keto od lat bada wielu naukowców i choć uchodzi za nieco kontrowersyjną, to przywróciła odpowiednią wagę i zdrowie sporej grupie osób. Jak działa i dlaczego jest tak skuteczna, szczególnie jeśli wybierzemy ją w wersji pudełkowej? Zapraszamy do naszego krótkiego przewodnika po diecie keto w naszym cateringu.

Dietę keto od ponad 110 lat stosuje się jako dieto terapię w stanach padaczkowych. Jednak dopiero od niedawna stała się doskonałym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów, poprawę koncentracji, a nawet zwiększenie wydolności organizmu i pozbycie się niektórych chorób i dolegliwości.

Dieta ketogeniczna została rozsławiona przez coacha Timothiego Ferrisa „Narzędzia tytanów”, który opisał ją jako sposób na życie ludzi sukcesu. Zakłada ona minimalne spożycie węglowodanów, w ilości nieprzekraczającej 5% wszystkich makroskładników przyjmowanych w ciągu dnia.

Węglowodany dają nam siłę i są paliwem dla mózgu. W praktyce moc i koncentracja, według badaczy diety ketogenicznej[1] mogą być czerpane także z ciał ketonowych. Te z kolei wytwarzają się przez organizm w stanie ketozy[2]. Jest to proces, w którym ciało pobiera energię nie z węgli a z tłuszczy, przy niewielkiej podaży białka.

Catering dietetyczny keto, a jego zalety

Jednak sami, na własną rękę nie zawsze będziemy w stanie wprowadzić się w stan ketozy, który wymaga przyjmowania minimalnej ilości węglowodanów, na rzecz około 75-85 procent wysokiej jakości zdrowych tłuszczy. Stąd też idealnym rozwiązaniem będzie catering dietetyczny keto utworzony przez wykwalifikowanych dietetyków, wiedzących jakiego rodzaju tłuszcze przyjmować. Nie jest to bowiem tylko zajadanie się boczkiem i majonezem, jak często myślą osoby nie znające tematu, a przemyślane, zdrowe planowanie każdego posiłku.

Nasz catering dieta keto to 3, niezwykle smaczne, ale i dobrze skomponowane posiłki na dzień, których rozkład makroskładników to 75% tłuszczy, 20% białka, 5% węglowodanów. Jest to w pewnym stopniu dieta eliminacyjna, zatem podnosząc jej wartość odżywienia, dodajemy do niej super foods. Jest to superżywność w postaci nasion chia, spiruliny, czy też nasion konopi. Co więcej – zależy nam na jak najlepszej jakości naszych dań, zatem są one oparte w dużej mierze na jednych z najzdrowszych orzechów. Są to w dużej mierze orzechy brazylijskie, nerkowca i makadamia. Olej (najważniejsze źródło energii) powinien być jak najlepszej jakości, dlatego używamy do tego celu niezwykle znany wśród ketogeników olej MCT, a także babkę jajowatą zastępującą mąkę, a także błonnik witalny.

N

JESTEM ZDECYDOWANY/A

Chcę rozpocząć przygodę z dietą keto, sprawdzić smak potraw. To dieta stworzona dla mnie!

 

N

ZDROWIE

Masz przeciwskazania zdrowotne? Skonsultujemy Cię z naszym dietetykiem, który będzie nadzorował postępy i dobierze optymalną wersje Twojej diety.

N

DIETA KETO

Chcesz podjąć restrykcyjne kroki, zmienić nawyki żywieniowe, aby osiągnąć zamierzone rezultaty? Sprawdź nasze diety.

 

Dieta pudełkowa ketogeniczna – co jeszcze warto na ten temat wiedzieć?

Dieta pudełkowa ketogeniczna jest idealna dla osób, którym zależy na trwałej i zdrowej utracie masy ciała. Nie powoduje ona efektu jojo, ponieważ nawet gdy wrócilibyśmy do niezdrowego trybu życia, organizm będzie przystosowany do radzenia sobie z tłuszczem. Keto dieta to także wyostrzone zmysły i lepsza tendencja do koncentracji. Nadmiar węglowodanów w naszym organizmie może sprawić, że wiele procesów może być w nim zaburzonych. Ketoza sprawia, że jesteśmy czujniejsi, bardziej skupieni. Wpływa ona również pozytywnie na nasz sen. Ciało nie rozleniwia się przez szybkie wchłanianie węglowodanów prostych, dlatego z drugiej strony musi się natrudzić, by rozłożyć tłuszcze na czynniki pierwsze. To prowadzi do lepszej jakości snu[3].

Podsumowując – dieta ketogeniczna SmoothCatering będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które w szybki, leszcz zdrowy sposób chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej. Proces ten przyspiesza nie tylko deficyt kaloryczny. Ketoza, czyli stan, w którym organizm sam rozkłada nasz tłuszcz, znacznie go skróci.

————————————————————-

[1] Jimmy Moore, Dieta keto pod lupą

[2] Ketoza to złożony proces, jednak jak najbardziej naturalny dla naszego organizmu – według dr. Davida Perlmuttera.

[3] https://www.healthline.com/health-news/keto-diet-improves-sleep

Autor: Aleksandra Podkówka-Poźniak